Bu Blogda Ara

1 Mart 2018 Perşembe

NYX Cosmetics I Love You So Mochi Sleek and Chic Paleti İlk İntiba ve Swatchlar


Herkese selamlar,

Genelde blogumda uzun süre deneyip hakkında epey fikir sahibi olduğum makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünlerini ağırlamayı tercih etsem de ara sıra yeni kullanmaya başladığım bazı paletler hakkında ilk intiba yazıları yazmayı da seviyorum. Bugün ülkemize Mart ayı itibariyle gelen, benimse kısa süre önce NYX Cosmetics Zagreb mağazasından satın aldığım ve test sürüşüne başladığım bir far paletiyle karşınızdayım. NYX’in şeker tadındaki ilkbahar koleksiyonu olan I Love You So Mochi nefis iki far paleti ve janjanlı bir aydınlatıcı paletinden oluşuyor. Ben bu koleksiyondaki far paletlerinden daha kullanılabilir renklerden oluştuğunu düşündüğüm Sleek and Chic paleti seçtim. Şimdi ilk izlenimlerimi paylaşma vakti!

Farların dokusu yumuşacık. Mochi tatlısından esinlenilmiş. Pigmentasyonu ortadan yükseğe, yani renkten renge fark gösteriyor. En iyi uygulama bence fırça ile değil parmaklarınızla gerçekleşiyor. Çünkü ne zaman fırçalarla denesem istediğim yoğunluğu alamadım. Tabii crease gibi bölgelere fırça ile uygulamak dışında bir alternatif yok. Bence renk dizilimi de gayet güzel. Böylelikle tek renklilikten sıyrılıp çeşitli makyajlar çıkarmaya elverişli bir palet.  Şeffaf kapaklı üzerindeki Mochi yazılı kısmı hologramlı, siyah sağlam plastiğe yerleştirilmiş ambalajın içinde 10 adet far bulunmakta.Dilerseniz swatchlara geçelim.Üst sıra. En üstteki renk, ortadaki renk ve en alttaki renk pigmentasyonu diğerlerine göre bir tık daha düşük olan, yukarıda sözünü ettiğim daha orta pigmentasyondaki renklerden.


Gelelim benim favorilerimle dolu alt sıraya. Bu sıradaki renklerin pigmentasyonu kesinlikle daha yüksek. Ortadaki cayır cayır tonla ilkbahar makyajları yapmak için sabırsızlanıyorum.


Ben bu palete Hırvatistan fiyatıyla yaklaşık 90 TL ödedim. Bugün yani 1 Mart itibariyle @nyxcosmetics_turkiye ‘de de satışa çıkan bu paleti şu linkten inceleyebilir ve dilersiniz sipariş verebilirsiniz. Yaşadığınız şehirde NYX Cosmetics mağazası varsa gidip swatchlayın derim! 

Sevgiler.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar