Bu Blogda Ara

7 Şubat 2018 Çarşamba

Out of Stock December 2017

Herkese selamlar, 2018 yılının ikinci ayının içinde olduğumuz şu günlerde bir nevi #tbt yaparak 2017 yılının son ayında biten ürünleri bu postta sizlerle buluşturacağım. İmleci aşağıya doğru sürükleyiniz; zira pek çok ürün var hakkında konuşmamız gereken!

Toplu aile pozu 2017'den selam eder!


1. Lolete Natural Sensitive Makyaj Temizleme Pamukları: Ben hala misel su-pamuk ikilisiyle makyajını temizleyenlerdenim! Pamuk konusunda oldukça seçiciyim; blogumun sıkı takipçilerinin bildiği üzere Sephora'nın makyaj temizleme pamuklarını apayrı bir yerde tutarım. Ama Hırvatistan'da Sephora olmadığından alternatif arayışına girdim ve bir drugstore olan Bipa'dan bu pamukları satın aldım, denedim, memnun kaldım. Gene alırım.

2. Batiste Kuru Şampuan Cherry Mini Boy: Hem ihtiyaçtan hem de meraktan alınmış bir ürün! Fiyatı da Türkiye fiyatına kıyasla oldukça makuldü. Performansını beğendim; ancak abartıldığı kadar da bir esprisini görmedim açıkçası. Bundan 11,5 yıl önce İngiltere'deyken çok daha iyi drugstore kuru şampuanlar denemiştim, o yüzden böyle yorumluyorum. Ayrıca da gidip farklı bir aromalısının tam boyunu aldım; çünkü fiyat-performans ve de günü kurtarma açısından oldukça başarılı.

3. Lancome Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi: Bu da bir seyahat boydu ve şurada yazdığım Lancome Online alışverişimde gelen hediye ürünlerdendi. Gözlerimi yakmadı, çift fazlı olmasına rağmen yağlı his bırakmadı. Yapısını çok beğendim. Hassasiyet, alerji vb sorununa da yol açmadı. Tam boyunu almayı düşünebilirim. 

4. HC Misel Su: Sevgili Kübracığımın 30 Ağustos'u kutladığımız harika etkinliğinde hediye edilen bu misel suyu çok severek kullandım. Benim için misel su eşittir Bioderma Sensibio H2O'dur. Ama bu markayı da oldukça beğendim. Hoş, hafif ve rahatsız etmeyen bir kokusu var. Cildimdeki makyajı çok güzel arındırıyor. Şu anda ikinci şişemi kullanıyorum, o derece sevdim.

5. The Body Shop British Rose Body Butter: Benim gibi neme hasret kuru ciltlilerin bayılacağı ürünlerden birisi de The Body Shop'un vücut butterları. Bu yoğun kıvamlı vücut nemlendiricileri anında emiliyor, vücudu neme doyuruyor; üstelik hemen giyinmeniz gerektiğinde dahi giysilerinize bulaşmıyor. Noel tatili için Türkiye'ye geldiğimde yenisini aldım. (Çünkü ne hikmetse The Body Shop Hırvatistan'da yok! ) Hem de indirimde set halinde alarak oldukça karlı bir alışveriş yaptım.

6. Dalan El Kremi: Bitirdiğim ikinci tüp. Kokusuna, hızlı emilimine ve yağlı his bırakmadan ellerime verdiği neme bayılıyorum. İlginçtir, bu ikinci tüpünü Zagreb'den aldım! Hırvatistan'da Türk markalarına rastlayınca mutlu olan bir gurbetçi vatandaşım, sonuçta! 


7. Loreal True Match Kapatıcı 02 Vanillia Rengi: Uzun süredir severek kullandığım gözaltı kapatıcısı. Fiyat performans bakımından çok sevdim. Vakt-i zamanında Gratis'teki bir indirimden almıştım. Kesinlikle en iyi drugstore kapatıcılarından birisi. Elimdeki kapatıcı stoğu azalınca gidip yeniden alırım. 

8. Clarins Bronzing Duo 02 Medium: Bu ürün Sephorada satılan Clarins markasının mini ürünlerinden oluşan bir setin içinden çıkmıştı. Çok uzun süre allık gibi kullandım. Ama yapısı beni yıldırdı. Sürekli taşlaştı, haftada bir üstünü tıraşlamak zorunda kaldım. Tam boyu da böyle mi bilmiyorum. Bu ikili tek tek de, karıştırılınca da cildime sağlıklı bir renk katmasına rağmen sürekli taşlaşması itibariyle beni çok yordu. O nedenle yılın sonunda kendisiyle vedalaşmak zorunda kaldım :( Yani belki de bana denk gelen ürün böyle çıkmıştır. Ama bir daha satın alıp da  bu denli pahalı bir markanın ürünüyle deney yapmayı düşünmüyorum açıkçası. 


9. MAC Blotting Powder: MAC'in birkaç sene önceki yılbaşı koleksiyonlarından çıkan bu pudrayı Elca'dan çok çok iyi bir fiyata almıştım ve çok uzun süre de severek kullandım. MAC'ten denediğim ilk ve tek pudra. T bölgemle oldukça iyi anlaşarak yağını çok başarılı bir şekilde aldı. Üstelik bitince çöpe değil Back2MAC kapsamında geri dönüşüme giderek bana ruj olarak geri döndü. 

10. MAC Blessedly Rich Lipglass: O kadar güzel renkte bir lipglass idi ki bu! MAC'in Hey Sailor koleksiyonuna ait, harika bakır tonlu; adeta soğan kabuğu rengi diyebileceğim bu lipglassı son damlasına dek severek kullandım. Ve tıpkı yukarıda anlattığım pudra gibi o da hayırlı bir iş için Back2MAC geri dönüşüm sepetine gitti.

11. Laura Mercier Caviar Stick Eye Colour Sugar Frost: İyi ki birkaç post önce burada detaylıca yazmıştım kendisini. O postta da belirttiğim üzere bitmek üzere olduğundan kendisiyle vedalaştık yıl sonunda. 

12. Blistex Lip Relief Cream: Her daim favorilerden bir tanesi de bu dudak ürünü. Detaylı yorumum tam şurada

13. NARS Smudge Proof Eyeshadow Base: Bu ürün seyahat boy olup bir NARS Mağaza etkinliğinde alıverişim sonrasında hediye edilmişti. NARS'ın bugüne dek denediğim pek çok ürününü beğenmeme rağmen bu göz farı bazı açıkçası beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Göz kapaklarımda yapışkan bir his bıraktı. Bazı sabitlemek için sürdüğüm farı dağıtmakta epey zorlandım. Ancak bazı sabitledikten sonra sürdüğüm farları soldurmadan uzun süre gözlerimde tuttu. Bilemiyorum; belki de bana yapısı bozuk bir ürün denk gelmiştir. Farklı deneyimleriniz varsa bu bazla ilgili lütfen yorum bırakınız!


14. MAC RiRi Woo Oje: Bu ojeyi o kadar sık kullandım ki, bitmemesi zaten mucize olurdu! Detaylı yazısı buradaki postumda mevcut. Siz sormadan ben söyleyeyim; evet bu da Back2MAC ile ruja dönüştü. 


Upuzun bir postun sonuna geldik. Hazırlaması bayağı sürdü, buraya dek sabırla okuyan herkese çok teşekkür ediyorum. 

Sevgiler. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar