Bu Blogda Ara

9 Şubat 2018 Cuma

NYX Cosmic Metals Far Paleti


NYX junkie'leri görebilir miyim? Peki ya metalik severler aramızda mı? Bugün sizlerle uygun fiyatlı, metalik dokulu, son dönemlerde elimin sık sık gittiği bir paletten söz edeceğim. NYX Cosmetics'in Cosmic Metals paletini aşağıda gördüğünüz Black Friday'deki toplu NYX alışverişimde edinmiştim. Ben bu paleti Zagrebdeki NYX mağazasından %20 indirimle satın aldım. Renklerin dizilimi değişik tonları ihtiva etmesi anlamında gayet başarılı. Büyük panlarının içinde cömert bir gramaja sahipler. Ayna veya aplikatör içermeyen plastik ama sağlam bir ambalajda bulunmakta olan bu farlar yumuşak yapılı ve orta pigmentasyonlu. 


Kalıcılıkları da oldukça güzel, etkili bir far bazının üzerine uyguladığınızda göz kapağınıza sıkı sıkı tutunup çizgilenmeden, bozulmadan uzun süre kalıyorlar. Benim rekorum 10 saat oldu; bu farlarla MAC Painterly Paint Pot üzerine yaptığım makyaj onuncu saatinde bile oldukça sağlamdı, sadece göz pınarlarımda başgösteren hafif yağlanmadan ötürü iç kısımlardaki far biraz silinmişti. Ancak bana kalırsa bu durum çok normal; çünkü ben istisnai olarak o gün 10 saat makyajlı gezdim. Buradan yola çıkarak diyebilirim ki; günlük kullanım için far bazının üstüne NYX COSMETICS Cosmic Metals dayanıklılık ve de kalıcılık anlamında çok çok başarılı. Belirttiğim üzere ben bu paleti en çok MAC Painterly far bazının üzerine uygulamayı seviyorum. Göz makyajımda daha da renk oyunları yaratmak istediğimde ise renkli bir kalem farın üzerine (Laura Mercier Caviar Stick Sugar Frost gibi, yazısını okumak için buraya tıklayınız.) bu farları uygulayıp sonuca hayran kalıyorum. 


Gelelim swatchlara. Bunca sözün ardından bence artık renkler konuşsun. İlk sıradaki farlar arasında en çok baştan birinci ve ikinciyi seviyorum. Özellikle baştan ikinci olan yani ortadaki renk gözün  katlanma bölgesinde nefis duruyor!Bu da alt sıranın swatchları. Baştan birinci ve üçüncü son dönemlerde en sık kullandığım farlar.Sözü toparlama vakti geldiğine göre şöylece bir özetleyeyim. Metalik son aylarda hem modada hem de makyajlarda yükselen trendler arasında. Eğer sizler de benim gibi bu trendi çok seviyor ve metalik göz makyajının hakkını verecek uygun fiyatlı bir far paleti arıyorsanız NYX COSMETICS Cosmic Metals paletini listenizin üst sıralarına yazın. Bulunduğunuz ilde NYX COSMETICS Mağazası veya standı bulunuyorsa bu paleti mutlaka swatchlayın. Muhtemelen tıpkı benim gibi paleti elinizin üzerinde swatchladıktan sonra direkt kasaya yöneleceksiniz ;) Türkiye'de oldukça uygun fiyatlı (36.99 TL)  ve performansı çok çok başarılı bir mini palet. İncelemek ve/veya Online satın almak için buraya tıklayınız. 

Sevgiler. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar