Bu Blogda Ara

20 Şubat 2018 Salı

NOTD: MAC Formidable OjeBugün sizlerle #tbt tadında bir post paylaşacağım. Taa şurada sözünü ettiğim MAC Formidable ojeyi uzun süreden sonra sürdükten ve de fotoğraflamayı akıl ettikten sonra postunu da hazırlamaya karar verdim.

Duochrome yapı makyajda en bayıldığım şeylerden birisi. Hal böyle olunca bu ojeye de kayıtsız kalamamıştım. MAC Formidable çok nefis bir duochrome. Koyu mor tabanlı ve içinde incecik mavi-camgöbeği renkte simler bulunuyor. Tek kat asla yeterli değil, iki katta da yeterli opaklık elde etmek zor. Güzel bir opaklık ve o duochromeluğun hakkını vermek için en az üç kat uygulamak şart. Ben de öyle yaptım; aşağıdaki görsellerde bulabilirsiniz.


Klasik MAC ojeleri gibi 10 ml'lik ürün içeriyor ve fırçası bildiğimiz ince oje fırçası. 


MAC Formidable Pearl bitişli bir oje. Şu içindeki yansımaların güzelliğine bakın! 


Bana sorarsanız dördüncü kat bilir geçilebilir. Kalıcılığı çok yüksek değil. Uçlardan soyulmaya meyilli. En fazla 1-2 gün dayanır, üst cila uygulanırsa ömrü elbette biraz daha uzar. Benim için çabuk soyulması sorun değil; çünkü çok sık oje değiştiren birisiyim. 

Aşırı hızlı kuruduğunu da söyleyemem. Özellikle üstüne kat çıktıkça daha da dikkatli olmak gerekiyor; çünkü zedelenmeye daha açık hale geliyor.

Duochrome severler bu rengi de bir köşeye not etsin! 

Sevgiler. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar