Bu Blogda Ara

14 Eylül 2017 Perşembe

NOTD: MAC Kid Orange Oje


Yazlık capcanlı bir oje ile yayın akışıma kaldığım yerden devam ediyorum. MAC Shop MAC Cook MAC koleksiyonunu hatırlayan makyajseverleri görebilir miyim? Yeri gelmişken de belirteyim MAC'in geçtiğimiz senelerdeki en en en iyi lansmanlarından bir tanesiydi! Dış ambalajının güzelliği de bunu ispatlar nitelikte!


Her ne kadar sınırlı sayıda üretilen bir renk olsa da MAC 'in zaman zaman eski koleksiyonlarında ürettiği ürünleri yeniden repromote olarak piyasaya sürdüğünü bildiğimden bu güzel ojeyi paylaşmak istedim. 

MAC Kid Orange kırmızı alt tonlu, hafiften mercan rengine dönük harika bir turuncu renk. Kremsi yapıda. Kolayca uygulanıyor, oldukça hızlı kuruyor. Fırçası klasik oje fırçası. Ben kalınca oje fırçalarını uygulama bakımından daha rahat bulsam da bu ojeyi sürerken sorun yaşamadım. İlk katta yeterince opaklaşmıyor; tırnak çizgileri gözüküyor ve de renk yeterince homojen biçimde tırnak yüzeyine dağılmıyor. O nedenle ikinci katı mutlaka uygulamak gerekiyor. Görsellerde de baz oje olmaksızın iki kat uygulanmış halini görmektesiniz. 


Ojede kalıcılık benim için çok önemli bir kıstas değil; ancak uçlardan soyulma dışında 3-4 gün çok rahat dayanıyor. Ojeyi temizlemesi de oldukça kolay. İyi bir asetonla bir iki hamlede çözülüyor, tırnak etlerinize bulaşmıyor. Ben bu ojeyi Elca'dan çok uygun fiyata satın almıştım. İyi ki de almışım; çünkü kendisi tam bir yaz favorisi oldu. Bronz tende de harika durduğunu belirtmeliyim! 

Yukarıda dediğim gibi olur da yeniden MAC'in oje standlarında ve gene düşerse Elca'da bu ojeye rastlarsanız aklınızda bulunsun. 

Sevgiler. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar