Bu Blogda Ara

10 Eylül 2017 Pazar

Chanel Rouge Coco Shine 44 Sari D'eau Ruj


Herkese merhaba,


Son günlerde elimden düşmeyen, dudaklarımdan eksik olmayan bir ruju ağırlamak istiyorum. Böylelikle hatırı sayılır uzunlukta bir aradan sonra bloga da dönmüş olacağım. Yaz tatili sonrası hayatımdaki bazı değişim ve dönüşümlerden ötürü bloguma da ara vermek zorunda kaldım. Ancak umuyorum ki kısa süre içinde eski yazma düzenime geri döneceğim. Ayrıca aradaki zaman zarfında olan bitenleri de bir ara sizlerle paylaşacağım. 


Chanel'in Rouge Coco Shine serisine ait 44 numaralı Sari D'eau isimli ruju birkaç sene önce yurtdışı dönüşü havaalanından almıştım. Çünkü o dönemde Chanel'in Rouge Coco Shine serisinden bir ruj almak istiyordum. Alanda da o zamanki Türkiye fiyatına kıyasla çok uyguna bulunca (o günlerde Euro'yu 4 ile çarpmıyorduk) fırsatı değerlendirmek istedim.  Rouge Coco Shine serisinde çok güzel pembeler, Nude tonlar ve hatta cazip kırmızılar olmasına rağmen ben biraz daha farklı ve bir tık da aykırı duran Sari D'eau rengini seçtim. Tamamen kişisel bir tercih; ancak eğer high end bir ürün alacaksam her markada bulunmayan renklerini satın almaya gayret ediyorum. 




Chanel Rouge Coco Shine Sari D'eau ruj satın aldıktan sonra uzunca bir süre benim için "özel gün" ruju oldu. Doğum günlerim, akraba düğünleri, arkadaş buluşmaları, blogger etkinlikleri dışında bu ruju günlük makyajımda neredeyse hiç kullanmadım. Ancak bu ruj yukarıda da dediğim gibi birkaç yıldır makyaj dolabımda olduğundan kendisi bozulmadan bitirmek istiyorum. Bu nedenle artık şu kıyamama meselesini aşıp kullanımına ağırlık vermeye başladım.



Bu kadar hikayenin ardından (yazmayı özlediğim için lafı uzatıyorum, o yüzden buraya kadarki hikayeleri anlattım) rujun özelliklerine geçelim. Dış ambalajı hakkında söylenecek fazla bir şey yok; çünkü o enfes Chanel kalitesi buram buram kokuyor. Siyah ve Gold birbirine çok yakışan renkler evet ama o imza tasarım olmasa neye yarar ki? 


Sheer yapıda bir ruj. Opaklaşması için birkaç kez geçmeniz gerekiyor. İsmindeki "Shine" dan ötürü parlak bitişli. İçinde incecik bir sürü sim var; ancak o ince simler parlaklık arttırmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Disko topu dudaklar beklememek gerekiyor, yani. Yapısı yumuşacık. Tereyağı gibi kayıyor adeta dudakta. Nemlendirmesi gayet güzel. Dudakta kesinlikle ağırlık yapmıyor, dokulu dokulu durmuyor. Belli belirsiz bir kokusu var. Rengine gelecek olursak ki hikayemizin başladığı yer de zaten bu enfes rengi. Haksız mıyım? ;) 


Sonbahar renklerine geçtiğimiz şu günlerde toprak tonlardaki göz makyajlarına çok yakışıyor. Ayrıca natürel far renkleriyle yapılan makyajları da çok güzel bir şekilde "patlatıyor". Beğendiniz mi? 



Sevgiler. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar