Bu Blogda Ara

3 Nisan 2017 Pazartesi

@nily21 Organizasyonu ve Davetiyle Morfill Coaching & Consulting Etkinliği


Geçtiğimiz haftalarda sevgili @nily21'in organizasyonu ve davetiyle Morfill Coaching & Consulting'de aldık soluğu. Güneşli bir pazar gününe Morfill ev sahipliğinde harika kahvaltı ile başladık. Ardından kahvelerimizi alıp Kendimizle Tanışma eğitimine geçtik.


Morfill isminin hakkını veren iç dekorasyona bayıldım. Baksanıza şu duvar boyasının sevimliliğine! ;)


Peki ya bu mor koltuklara ne demeli? Ben de tabii lokasyon etiketi ve kalpli sticker desteğiyle bu mor odanın dekorasyonuna sanal eklemeler yaptım kendimce:) 


Morfill Coaching & Consulting ailesinin birbirinden değerli üyeleri ile çeşitli eğitimler gerçekleştirdik. Bizlere dağıttıkları formlar sayesinde hayattaki önceliklerimizi belirledik. Sonra da o öncelikler arasından bizim için en önemli olanları yani Top 5 'i seçtik. Böylelikle kişiliğimize ve hayattaki kararlarımızdaki öncelikler sırasına dair ipuçları elde ettik. 


Ece Özen Akan bizlere Morfill Coaching & Consulting 'de NLP'nin yanı sıra koçluk eğitimi verdiklerini de anlattı. Profesyonel Koçların kendilerine danışan kişiye asla "şöyle yap, böyle davran" biçiminde yaklaşmadığını; ancak danışanına yol göstererek kararlarını kişinin kendisine bıraktığını belirtti. 


Çağrı Hamurcu bizlere NLP'de çapalama yöntemini anlattı. Hatta Nilgün ile çapalama denemesi yaparak bizlere de öğretti. Hayattaki hedeflerimiz anlamında çapalama yaparak dilediklerimizi gerçekleştirilebileceğimizi açıkladı. Nilgünden sonra bizler de çapalama eğitimi yaptık. Ardından da birbirimizi "Yapabilirsin!" diye cesaretlendirdik. 


Nur Öz Bolat daha çok çocuklara koçluk ile ilgili deneyimlerinden söz etti. Morfill Coaching & Consulting'in üst katındaki oyun odasını gezdik. Nur hanım bizlere kendilerine getirilen çocukların oyuncaklara verdikleri tepkiler üzerinden analiz yaptıklarını anlattı. Örneğin bir çocuk oyun odasındaki mini kum havuzunu öfkeyle sağa sola savuruyorsa o evde şiddet olduğu anlamına geliyormuş. Benzer şekilde oyuncaklar da belirli sembolleri temsil ediyor ve çocukların verdiği tepkilere göre sorunun ne olduğu anlaşılabiliyormuş. 


Serçin Şener ise bizlere gayet akıcı bir üslupla fazlasıyla ilgimizi çeken bir hikaye anlattı. Hikayenin sonunda hikayede yer alan karakterleri en haklı olandan en haksız olduğunu düşündüğümüze doğru sıralamamızı istedi. Önce bireysel olarak sıralamalarımızı yaptık, ardından da iki grup halinde haklılık listelerimizi oluşturduk. Çıkan sonuçlar oldukça ilginçti; çünkü bizlerin kişiliğine dair ve hayattaki öncelik sırasına ilişkin ipuçları veriyordu. Tüm bu yazdıklarımla o güne ve Morfill Coaching & Consulting'de gerçekleştirdiğimiz etkinliklere bir kez daha gidip oldukça keyif aldım. Başta zarif daveti için sevgili arkadaşım Nilgün'e ve tüm Morfill Coaching & Consulting ekibine teşekkür ediyorum. Daha fazla bilgi almak isteyenlere de adres detaylarını aşağıya, websitesi linkini ise buraya bırakıyorum. 

Adres: Mutlukent, No:, 2556. Sk., 06800 Çankaya/Ankara
Telefon: (0312) 244 34 44

Sevgiler. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar