Bu Blogda Ara

28 Ekim 2016 Cuma

Out of Stock September 2016Herkese merhabalar,

Ekim'in son günlerine geldiğimizin farkındayım. Ancak Eylül ayında bitenleri anca yazabiliyorum. Yine pek çok ürün bitirdim. Bu sefer ürünleri sırasıyla her daim favorilerim arasında olanlar, bozulanlar ve ilk defa kullanılanlar biçiminde üç grupta topladım. Dilerseniz bir an önce incelemeye başlayalım.

Toplu aile pozu ile açılışı yapalım:)


Her Daim Favorilerim Arasında Olanlar

1&2. Sephora Makyaj Temizleme Diskleri: Blogumu ve Instagram hesabımı (@hilalsblog) bir süredir takip ediyorsanız bu ürünü benden hep duyuyorsunuzdur zaten! Hassas ve alerjik cildime en iyi gelen makyaj temizleme pamukları Sephoranınkiler. Her daim makyaj çekmecemde yedekli olarak dururlar. Geçtiğimiz ay iki yarım paket bitti. Elbette ki yedeklendi:)

3. Estee Lauder Take It Away Makeup Remover Lotion Makyaj Temizleme Losyonu: Beni takip edenler bu ürünün de kısa süre evvel favorilerim arasında yer bulduğunu anımsayacaklardır. Detaylı değerlendirme yazısı için sizleri buraya alalım:)


Bozulanlar 
4&5. Benefit They're Real Push-Up Liner: Birisi Sephora Türkiye, diğeri Sephora France tarafından alışverişlerim sonrası denemem amacıyla hediye edilmiş Benefit They're Real Push-Up Liner'ların her ikisi de maalesef kurumuş. Makyaj çekmecemde yazlık makyaj malzemelerimi kaldırıp sonbaharlıkları çıkarırken fark ettim. Ve ne yazık ki hal böyle olunca her ikisine de veda etmek zorunda kaldım.

6. Bobbi Brown Hydrating Eye Cream: Eskiden yaptığım bir Bobbi Brown Online alışverişimde sample olarak verilen bu nemlendirici özelliği barındıran göz kremi maalesef donmuş. Gene makyaj çekmecemi düzenlediğim esnada dikkatimi çekti ve onunla da yollarımız ayrıldı.

7. Estee Lauder Sumptous Extreme Lash Multiplying Volume Mascara: Estee Lauder'ın her sene yılbaşında piyasaya sürdüğü Blockbuster setinden çıkan rimel. ( O setin içinden çıkan diğer ürünler için şuraya tıklayınız) Bu rimeli bir süre kullanıp ara vermiştim. O süre zarfında da yapısı oldukça bozulmuş haliyle.

8. Loreal dudak parlatıcısı: Bu ürünün üzerinde hiçbir yazı yok. Hangi seriye ait, renginin ismi ne bilmiyorum maalesef. Bu ürünü bir Watsons indiriminde rengine bayılıp denemek amacıyla satın almıştım. Ancak geçtiğimiz ay uyguladığımda dudaklarım acıdı bir anda. Çok huzursuz hissedip derhal temizledim. Yapısı bozuk bir ürün denk gelmiş bana sanırım, çünkü paketini yeni açmıştım. 


 İlk Defa Kullanılanlar

9.  Sephora Gentle Nail Polish Remover: Sephora'nın asetonunu seyahatlerde pratik olur diye satın almıştım. Gayet memnun kaldım, koyu renkli ojeleri dahi güzel çıkardı. Yeniden alacağım.

10. M.A.C Extreme Black Rimel: M.A.C'in meşhur Holiday koleksiyonlarının birisinde satın aldığım setten çıkmıştı. Kullandığım ilk M.A.C rimeli. Oldukça sevdim. Kirpiklerime verdiği hacim hoşuma gitti. Elimde bir adet daha var. Onu da kullanmak için sabırsızlanıyorum.

11. Estee Lauder Day Wear Nemlendirici: Bu nemlendirici de bir Estee Lauder Online alışverişimde sample olarak kargoma eklenmişti. Benim gibi kuruya dönük karma ciltlerden ziyade normal cilt tipindeki kişilere daha uygun olacağını düşünüyorum. Ancak Eylül ayında yani geçiş mevsiminin ilk ayında cildime iyi geldi. Gerekli gördüğümde tazeledim. İnce yapısı, hoş kokusu ve cildime ağırlaştırmadan sağladığı nemlilik hissiyle severek kullandığım bir ürün oldu. 

12. Biotherm AquaSource Total Eye Revitalizer: Jel yapılı bu göz kremi bir Sephora alışverişimde sample olarak hediye edilmişti. Jel yapılı göz kremleri göz çevremde genelde yağ bezesine neden oluyor. Ancak bu ürün çok şükür ki öyle bir soruna yol açmadı. Elimde bir adet deneme boyu daha var, şu anda da onu kullanıyorum. O da bitince tam boyunu almayı düşünebilirim. 

13. M.A.C Cremesheen Glass Paper Lantern: Bu dudak parlatıcısını vakt-i zamanında Elca'dan 10 küsür lira gibi çok komik bir fiyata satın almıştım. M.A.C parlatıcılarda en sevdiğim bitiş kesinlikle verdiği yoğun nemlilik hissinden ötürü Cremesheen glass'lar. Paper Lantern rengi ise oldukça hafif, günlük makyajlara uygun, başka renkteki bir ruju belirginleştirmeye yardımcı, bol nem sağlayan, mis gibi kokan bir parlatıcıydı. Öyle ki yazın denizden çıktıktan sonra bile bu ürünü uyguladım. Elimde gene Elca ganimeti bir başka rengi var. Bu seriden başka renkleri de ileride satın alabilirim. İşte böyle. Ekim'de bitenlerde görüşmek dileğiyle!

Sevgiler.

1 yorum:

  1. Day wear nemlendiriciyi ben yazın kullanmıştım. Nemsiz ciltler yaz mevsiminde sevebilir bu kremi. Bir sürü şey bitmiş, yeniler gelsin o zaman ;)))

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar