Bu Blogda Ara

19 Eylül 2016 Pazartesi

Ankara HiltonSa'da Makyaj Artisti Mustafa Cebeci ile Makyaj Etkinliği

Herkese merhabalar,

Bugün sizlerle geçtiğimiz ay katıldığım Ankara HiltonSa'nın evsahipliğinde gerçekleştirilen Makyaj Artisti Mustafa Cebeci ile Makyaj Etkinliği'mizden söz edeceğim. Sevgili Nilgün (@nily21) ve sevgili Ayşegül (@ankaraetkinlik)'in davetiyle katıldığım bu uygulamalı makyaj eğitiminde pek çok şey öğrendim.  Zarif davetleri için sevgili Nilgüncüğüme ve Ayşegülcüğüme bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Şimdi etkinlikte tuttuğum not defterimi açıp öğrendiklerimi sizlere aktarma vakti!

Dilerseniz önce iştah açıcılarla başlayalım. Aklınıza yeme içme anlamında bir şeyler geldiyse yanılıyorsunuz! Mustafa Cebecinin devasa makyaj malzemelerinden bir kuple'den bahsediyorum ;) Bloggerlar olarak elbette ki karıştırdık o makyaj çantasını, farları, rujları swatchlamadan bırakamazdık! :)Şakayı bir kenara bırakıp yeme içmeden söz edecek olursam Ankara HiltonSa'nın bize servis ettiği muhteşem lezzetleri atlamadan geçemem. Etkinlik süresince yiyip içtiğimiz taze ve leziz atıştırmaların ve içeceklerin haddi hesabı yoktu. Bu vesileyle harika ev sahipliği için Ankara HiltonSa'ya bir kez daha teşekkür ediyorum.Mustafa Cebeci ilk adımın nemlendirilip makyaja hazırlanmış bir cilt olduğunu söyledi. Ardından modelimize kaş farı ve kaş maskarası uyguladı. Sonrasında makyaj bazını elleriyle sürdü ve makyaj bazının fırçayla dağıtılmasının zor olduğuna değindi. Göz bazının ardından nötrleyen bir far uyguladı, ardından geçiş rengini gözün dışına sürdü ve gözün iç kısımlarını ışıltılı far ile aydınlattı. Daha dayanıklı olduğu için göz makyajında jel eyeliner kullandı. Burada Mustafa Cebeci eyeliner kuyruğu yapmada önemli noktanın gözü açık tutmak olduğuna değindi. Daha doğal durduğu için tekli takma kirpikleri takıp rimel sürdü.

Göz makyajını tamamladıktan sonra fondöten, strobe cream ve sıvı aydınlatıcıyı karıştırıp cilde ince bir şekilde uyguladı. Böylelikle ışıltılı ve doğal bir ten makyajı elde etmiş oldu. Fondöteni pudra ile sabitledikten sonra Mustafa Cebeci koyu renkli bir allıkla kontür uygulaması yaptı ve aydınlatıcı sürdü. Dudak kaleminin ardından ruju fırça ile sürdü ve biten makyajın üzerine makyaj sabitleme spreyi sıktı ve Voila! Etkinlikte modellik yapan sevgili Sevde Sena Ürucü sizce de harika görünmüyor mu? <3


Bu harika etkinliğin ardından hepimizin keyfi yüzünden okunuyor. Etkinlik fotoğraflarımız da Özgün Ünal (@cikozzy)'nin objektifinden çıkma! Yeri gelmişken ona da teşekkür edelim.


Ankara HiltonSa'nın her bir köşesinde poz vermeye doyamayan bloggerlarla kapanışı yapalım!Bu güzel makyaj eğitimi etkinliğinde emeğe geçen herkese tekrar çok teşekkürler.

Sevgiler.


2 yorum:

  1. Zaman ayırıp geldiğin ve de blogunda bu güzel yazıyı paylaştığın için çok teşekkür ederiz..
    Bir başka etkinlikte yeniden görüşebilmek dileği ile sevgiler :)
    http://instagram.com/ankaraetkinlik

    YanıtlaSil
  2. Canım Hilal'ciğim, ne güzel bir gündü, inşallah tekrar yapabiliriz. İyiki geldin canım, bu güzel yazın için de teşekkür ederim :)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar