Bu Blogda Ara

24 Temmuz 2016 Pazar

Benefit BROWVO! Conditioning Primer Kaş Bazı ve Tunalı Sephora Benefit Kaş Barı DeneyimimHerkese merhaba, 

Bugün sizlere Benefit markasının yakın zamanda piyasaya sürdüğü kaş ürünlerinden seçtiğim Browvo Conditioning Primer kaş bazından söz edeceğim. Ayrıca Sephoralarda yer alan Benefit Kaş Bar uygulamasını ve kendi deneyimlerimı aktaracağım. Öyleyse başlayalım! 

Benefit Browvo Conditioning Primer renksiz kaş bazı kaşları düzenli kullanımla gürleştirmeyi hatta küsen veya bir türlü uzamayan kaşları uzatmayı vaat ediyor. İçeriğinde keratin ve besleyici proteinler bulunuyor. Ben satın aldığımdan beridir; yani yaklaşık üç haftadır bu ürünü sabahları uyanınca ve gece uyumadan önce kaşlarıma uyguluyorum. Henüz yorum yapmak için erken, ancak kaşlarımı beslediğini hissediyor, gür ve güzel görünmelerine faydası olduğunu düşünüyorum.


Gelelim kaş barı deneyimim sonrası hediye edilen sample ürünlere. Bunların hepsi kaş hizmeti aldığım esnada bana uygulandı, sonucu çok beğendim. Ortada yer alan Benefit Gimme Brow'un zaten en büyük hayranlarından biriyim, her daim makyaj dolabımda yedeğini hazır bulundururum, kaç adet tükettim ben de sayamadım. Hatta laf açılmışken Benefit Gimme Brow değerlendirme yazımın linkini de buraya bırakayım. Soldaki ürün Benefit Goof Proof Brow Pencil benim kadar kaş kalemi fikrine önyargılı olan birisinin bile düşüncesini değiştirecek derecede başarılı bir kalem. Sağdaki KA Brow ise özellikle kaşlarında yer yer boşluklar bulunan ve kaş şekli sorunlu olan kişilerin kaşlarını sil baştan çizecek derecede güçlü bir ürün. 


Bana kalırsa Benefit Browvo Conditioning Primer kaş bazı makyaj öncesine de harika bir hazırlayıcı oluyor. Bu ürünün üzerine Benefit Gimme Brow kaş maskaramdan uyguladığımda kaşlarım harika gözüküyor! Üstelik kullanımı da çok pratik. En altındaki başlığı azar azar çevirerek ürünün üstteki plastik kısma gelmesini sağlıyorsunuz. Ardından üzeri noktacıklı başlıkla kaşlarınıza bazı uyguluyorsunuz. Başlığı sayesinde kaşlarınızın her noktasına nüfuz ediyor. Şu ana dek bende herhangi bir alerji ya da hassasiyete de sebep olmadı. Kısacası son dönem favorilerim ve makyaj çantamın demirbaşları arasına en üst sıralardan giriş yaptı.


Sephoralarda sunulan Benefit kaş barı hizmetine gelince... Bayram'dan bir gün önce yani Arife Gününde Tunalı civarında işim vardı. Birden aklıma daha önceden gördüğüm ama nedense hiç uğramadığım Benefit Kaş Barına uğramak ve uygulama yaptırmak geldi. Tunalı Sephora Benefit Kaş Barında Kaş ve Güzellik Uzmanı Şeyda Hanım ile tanıştım. Ona sorularımı ilettim, kaşlarımın şekli ve yapısıyla ilgili endişelerimi belirttim ve beklentilerimi anlattım. Şeyda Hanım önce kaş haritama baktı. Kaşlarımın yüz şeklime ve o haritaya göre aslında nasıl olması gerektiğini belirtti. Sonra benim taleplerim doğrultusunda kaşlarıma şekil verdi. 

Kullandığı cımbız, makas vs güzelce dezenfekte edildi. Kaşlarımın üzerine uyguladığı Benefitin özel inci ağdasını ise her seferinde başka bir tahta çubuk ile sürdü. Ayrıca bantları her uygulamaya tek ve özel olacak şekilde kullandı. Son derece hijyenik bir uygulama olduğunu belirtmem ve hatta Benefitin bu felsefesini alkışlamam gerek! 

Uygulamadan sonra kaşlarımın aldığı doğal hali çok sevdim. Ayrıca tam istediğim şekle kavuştu. Bunun üzerine Şeyda Hanım Benefitin yukarıda bahsettiğim ürünleriyle ifademi daha da güçlendirecek bir kaş makyajı yaptı. Çok çok beğendim. İleride bu ürünlere yenilerini ekleyerek kaş bakım ve makyaj rutinimi güncelleyebilirim. 

Kısacası hem Benefit Browvo Conditioning Primer'dan hem de kaş barı servisinden çok çok memnun kaldım. İyi ki varsın Benefit, iyi ki varsın Sephora!

Son olarak Ankaralılara bir duyurum var: Şeyda Hanım bundan böyle Ankamall Sephoranın içinde yeni açılan Benefit Kaş Barında olacak. Ben de kendisini artık orada ziyaret edeceğim. 

Sizler Benefit Kaş Ürünlerinden neleri denediniz? 

Sevgiler!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar