Bu Blogda Ara

29 Eylül 2014 Pazartesi

NOTD: Essie Fiji

Scroll down for English, please;) 

Herkese mutlu haftalar;) 

Çoğunuzun aşina olduğu tertemiz, mis gibi, zarif ve asil oje bugünkü konuğumuz. Bu ojeyi ya instagramda gördünüz ya da bloglarda yazısını defalarca kez okudunuz. Boyner ve YKM'lerdeki Essie standlarında bu rengin bulunduğu rafın genelde bomboş olmasının başka bir açıklaması yok! ;)

Evet, Essie'nin Fiji isimli ojesinden söz ediyorum. Instagram'da belirttiğim üzere ben bu ojeyle sevgili arkadaşım Görkem Karman sayesinde tanıştım. (Yeri gelmişken kendisine kalpler gönderelim buradan da;) ) 
Blogu nicedir takip edenler bilirler Essie markasını ne denli sevdiğimi. Ki bu marka ile tanışmam da her zaman belirttiğim gibi bu blogu açmama da vesile olan sevgili Makyaj Çantam (MC) sayesindedir. (Hadi MC'ye de bir demet kalp yollayalım;) ) 

Essie renk skalası muazzam, kalitesi takdire şayan ve sağlığa zararlı bileşenler içermeyen bir marka. Postun altında yer alan "Essie" etiketine tıklayarak eski yazılarımı okuyabilir ve gökkuşağı misali uzanan Essie renkleriyle gözlerinizi şenlendirebilirsiniz. Sözü daha da fazla uzatmadan bu postun yıldızı Fiji'ye yoğunlaşalım;) 

Happy week everyone! 

Today I will be reviewing Essie Fiji. As being a big fan of the Essie brand, I couldn't resist that shade. Thanks to its big brush you achieve a successful aplication. It gets opaque at the very first coat. But for full coverage you should apply the second coat. It dries very quickly. And I spent 2 days by wearing that shade which didn't chipped. Essie describes Fiji as a " creamy pale pink nail polish".But for me it is much more a white shade with baby pink undertones.
I highly recommend Essie Fiji since it looks a fresh, bright and lovely! It can be even chosen as the bridal nail polish! Loves:)

Essie Fiji

O kadar güzel, naif ve temiz bir renk ki... Her mevsime yakışır. Sonbahar ve kış aylarında daha koyu renk tonlarına uzanan ellerimizi dize getirip Fiji'nin muhteşem rengine boyayabilir. İyi ki Essie'nin sınırlı üretim koleksiyonlarından birisinde yer almıyor bu renk. Yoksa çok üzülürdüm. Bu ojeyi öylesine sevdim ki bir sonraki Boyner veya YKM seferimde (standda bulursam tabii) stoklayacağım. 

Essie bu ojeyi "kremsi yapılı soluk pembe" olarak tanımlamış. Bense içinde bebek pembesi barındıran beyaza yakın ve kremsi yapılı bir renk olduğu kanaatindeyim. 

Essie Fiji Nail Polish

Rengine ve duruşuna bu kadar methiyeler dizip de yapısından söz etmemek olmaz. Kalın fırçası sayesinde rahatça sürülüyor. Hızlı kuruyor. Ilk katta bile (yer yer incecik boşluklarını saymazsak) oldukça opaklaşıyor. Görsellerde baz oje(Yves Rocher) üzerine iki kat uygulanmış halini görmektesiniz. Üst cila(top coat) kullanmama rağmen iki günden fazla dayandı. Ki hep belirtiyorum; 'ojede kalıcılık' aradığım bir kriter değil. Çünkü sık sık oje değiştiren birisiyim. 

Essie Fiji Nail Polish 2

Doğru mudur bilinmez ama Essie'nin Türkiye piyasasından çekileceği duyumunu aldım. Umarım kesin bilgi değildir; külliyen yalandır! En sevdiğim oje markasının ülkeden gidişine çok üzülürüm. Ancak gene de tedbiren sevdiğimiz renkleri bilhassa Essie Fiji, Topless& Barefoot ve Instant Hot bulabilirsek tabii stoklamakta fayda var. 

Sevgiler:) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar