Bu Blogda Ara

20 Aralık 2013 Cuma

Riri Hearts MAC Holiday Koleksiyonuyla Yapılan Makyaj ve MAC AlışverişimHerkese mutlu mesut bir hafta sonu diliyorum<3

Biliyorsunuz ki bu sene MAC'in Rihanna ile işbirliği yaptığı koleksiyonlar hız kesmedi. Bunun bu yılki sonuncusu olan; yılbaşı sezonu konseptli 'Riri  Hearts MAC Holiday' adlı koleksiyon Çarşamba günü MAC Online'da, dün de MAC store'larda satışa çıktı. Ben de Kentpark'ta sıcağı sıcağına koleksiyonu inceledim, ürünleri denedim.

Koleksiyondan çıkan 5li Veluxepearlfusion yapılı Dare adlı far paletini Kentpark'tan Cansu Mua'nın uygulamasıyla deneme şansı buldum. Veluxepearlfusion kremsi yapılı, ışıltılı,  genelde ince simli farlardan kurulu bir seri ve MAC'in kalıcı koleksiyonlarında da bu yapıda, farklı renklerde pek çok palet mevcut. Riri Hearts MAC'te de bu yapıya yer vermeleri bence güzel olmuş. Malum yılbaşı demek ışıltı demek metalik yansımalı göz makyajları demek;) ( Bu arada hemen belirtmekte fayda var; Veluxepearlfusion farları fırçanızı ıslatarak uygularsanız metalik efekt yaratabilirsiniz.)

Benim gözümdeki gri, metalik hafif makyajı silmeksizin paletin renklerini gözüme uyguladık. Ruj olaraksa denemek istediğim bir başka ürün olan Bad Girl Riri'yi kullandık. Göz altlarıma dökülen farı sildikten sonra kapatıcı olarak Prep& Prime sürdük. Ardından Studio Finish pudrayı tüm yüzüme hafifçe uyguladık. Yanaklarımda da MAC'in meşhur allıklarından olan Sunbasque'ı tercih ettik. 

Voila! Ruj dudağımda tüpteki görünümünden oldukça farklı bir renk aldı, ayrıca duruşunu pek sevmedim. Yani beklentimi karşılamadı; o yüzden eledim. Ancak oldukça kalıcı olduğunu ve dudakları kurutmadığını söylemek isterim.  Far paletine gelince... Bir kere renklerin birbiriyle uyumu muhteşem. Tek tek kullanımda da, hepsi birlikte uygulandığında da harika göz makyajları çıkarılabilecek bir palet. Ancak resimlerde pek de anlaşılmasa da simli oluşu sebebiyle hoşuma gitmedi. Belirtmekte fayda var; bu son derece kişisel bir tercih; fazla simden hoşlanmayan birisiyim. O nedenle paletten de vazgeçtim. Göz makyajında simi, ışıltıyı hatta metalik etkiyi seviyorsanız bu seriye bakmanızı öneririm. Koleksiyonun sınırlı sayıda olup, tüm dünyada büyük bir hızla tükendiğini de belirterek eğer alışveriş listenizde yer alan ürünler varsa elinizi çabuk tutmanızı öneririm. Nitekim MAC Online'da pek çok koleksiyon ürünü tükenmiş bile.

Peki neler aldım? Gelin birlikte bakalım;)


Birisi Riri Hearts MAC koleksiyon ojesi olan Riri Woo, diğeri ise MAC'te her zaman bulabileceğiniz duo-chrome yapılı Formidable oje.


Mevsim kış, örtü kar-buz, konsept de yılbaşı olduğundan bu güzel ojeleri çekmek için aşağıdaki zemini kullandım. Google Plus'da bu fotoğrafı beğendiğini bir bildirimiyle bana iletti;)


Ojelerin yorumları, swatchları ilerleyen günlerde blogda olacak. Önce hangisini okumak isterseniz bana yorum yazabilir ya da twit atabilirsiniz.(@hilalsblog)

Sevgiler:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar