Bu Blogda Ara

3 Ekim 2013 Perşembe

#PinkThursdayMerhaba herkese,

Bu ayın anlam ve önemine uygun bir postla karşınızdayım. Ekim ayı bir anlamda Göğüs Kanseriyle mücadele anlamında bilinçlenme ayı. Pembe zemin üzerine atılmış minik fiyongu pek çok yerde görmeniz mümkün. Dünyanın pek çok yerinde düzenlenen "wear pink wednesday" yani "Çarşamba günleri pembe renkli kıyafetler giy." günleri gene bu hastalığa karşı erken önlem alınmasına dikkat çekiyor. Hal böyle olunca kozmetik firmaları da üzerine düşen görevi yapıyor. Bu konuda en çok Estee Lauder ve Clinique markalarını takdir ediyorum. Her sene Ekim ayına özel kurdeleli, pembe konseptli ürünler piyasaya sürüyorlar. Elde ettikleri gelirin bir bölümünü de göğüs kanseriyle mücadele vakıflarına aktarıyorlar. 

Ayrıca şehrin çeşitli yerlerinde standlar kuruyor, kadınlara pembe kurdeleler dağıtıyor ve gelen geçenlerin eline broşürler tutuşturarak bu hastalıkla mücadele, erken tanı ve tedavi hakkında bilgi veriyorlar. Ben de elimden geldiği kadar bu kampanyalara destek vermeye çalışıyor, Ekim ayında çıkan sınırlı ürünleri satın alarak hiç değilse böyle bir faaliyete maddi olarak fayda sağlıyorum. 

Aşağıdaki pembe makyaj çantası da geçen senenin Clinique kampanyasına ait. Içinden çıkan Plumped Up Pink  chubby stickle bu kampanyaya kendi çapımda destek olmuştum. Bugün Ekim ayının ilk Perşembe'si olduğundan hem bu ürünü hem yanına seçtiğim pembe renkli diğer kozmetikleri sizlerle paylaşmak istedim. Ekim ayının her Perşembe'si pembe postlarla karşınıza çıkıp bu konuda bilinçlenme adına bir şeyler yapmak istiyorum. Blogger arkadaşlarım da bu konseptte postlar yaparak, sosyal medyada #pinkthursday hashtag'iyle bana destek olurlarsa ve fikirlerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim. Pembe kapılar hepimize açık, önemli olan bilinçlenmek...  Sağlıklı günler diliyorum. Sevgiler.


Clinique Plumped Up Pink Chubby Stick
Watsons Yağ Emici Mendiller
MAC Force of Love lipglass
H&M Kozmetik lipgloss
Opi oje 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar