Bu Blogda Ara

27 Ağustos 2013 Salı

M.A.C Illustrated by Rebecca Moses Brown Face Kit Makeup # 1

            Scroll down for English;) 

Herkese merhaba,

Söz verdiğim üzere bu paletle yapılmış makyajında karşınızdayım. Bu makyajı pazar günü bruncha giderken yaptım. O nedenle tatil günü rehavetine uygun,hafif renkli bir göz makyajı tasarladım. Bakalım beğenecek misiniz?

Hello all,

Today I want to show my first makeup that I've created with M.A.C Illustrated by Rebecca Moses Brown Face Kit. It's a very simple and light eye makeup, because I was heading to a brunch on sunday. So I decided to use natural colors. Let's see what I did! ;)Genel görünümüm bu şekildeydi. Yüzüme The Balmshelter renkli nemlendirici sürdüm ve parlayan yerleri(başta burun ve alın bölgesi olmak üzere) Estee Lauder Aeromatte pudra ile kontrol altına aldım. Yanaklarıma paletteki Melba allığı çok hafif sürdüm. Dudaklarıma da Estee Lauder Wired Copper gloss uyguladım. (İsterseniz o glossun da yazısını yazarım.)

Face of that day was like this! I applied The Balmshelter to my face and I used Estee Lauder Aeromatte powder in order to control the oily areas(such as my nose and forehead) I also applied the Melba blush  that exists in the face kit. And for the lips I've chosen Estee Lauder Wired Copper gloss.


Göz makyajıma gelirsek... Önce Urban Decay Primer Potion'u göz kapaklarıma sürdüm. Ardından Ecotools fırça ile 'All that glitters' farı tüm göz kapağıma uyguladım. Ardından M.A.C 217 S.E fırça ile farı dağıttım. Daha sonra göz kapağımın dışına ve crease bölgeme 'Smoked sepia' farı sürüp gene M.A.C 217 ile dağıttım. Kaş altıma az miktarda 'Orb' far sürdüm. Göz altıma da Essence eyeliner fırçasıyla 'smoked sepia' sürdüm. Üst kirpik dibime ise kalın bir hat şeklinde Sephora Flashy Ultra Brown göz kalemini sürüp hafifçe dağıttım. Rimel olarak da Clinique High Impact kullandım. Göz altlarımdaki koyuluğu da Benefit Erase paste no.2 ile eşitledim.Kaşlarımı doldurmadım, 'bırak dağınık kalsın' dedim;)

Now, let's examine my eye makeup... First I put the famous Urban Decay Primer Potion as an eyeshadow base. Then I applied  'All that glitters' eyeshadow with my Ecotools brush and blended with M.A.C 217 S.E. Then, I put 'smoked sepia' shade to the outer part of my eyelid and crease area and blended with M.A.C 217, again. I put 'orb' eyeshadow on my brow bone. And I applied 'Smoked sepia' with Essence gel eyeliner brush under my eyes. I drew a thick line with my Sephora Flashy Brown eye pencil on my eyelid and blended very gently. As a mascara I used Clinique High Impact. I also concealed the dark circles that exist under my eyes with Benefit Erase Paste no. 2. I didn't fill my brows. And.... Voila! 


Pazar gününe uygun bir makyaj oldu bence. Beğendiniz mi? Sevgiler:) Rebecca Moses face kit incelemesi için tık tık;) 

This look is ideal for sunday brunch, I suppose. What do you think? Loves;) You can find my review about Rebecca Moses face kit from this link:) 

2 yorum:

  1. çok beğendim o melba tam alınasıymış.. güzel günlerde kullan o güzel paletini..:-))

    YanıtlaSil
  2. Harika ya, tam istediğim gibi doğal bir makyaj olmuş!!! Eline sağlık :)) Öperim!!!

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli& I really appreciate your comments! ;)

Popüler Yayınlar